معرفی کامل فیزیوبال ها ( توپ ورزشی )

بوسوبال
4.8/5 - (5 امتیاز)

فیزیوبال ها و توپ های ورزشی عنوانی است که امروز میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم که مزایای بسیاری دارد و این روزها در میان ورزشکاران چه حرفه ای و چه نیمه حرفه رواج پیدا کرده و همچنین بسیار کاربردی است و برای درمان بسیاری از دردها راه گشاست. در این مقاله در سایت فروشگاه ورزشی رگنا شما با مزایای استفاده از این توپ آشنا میشوید و همچنین شناخت خوبی از این توپ های بدست آورده و با آگاهی بیشتری از آنان بهره میبرید.

یک توپ ورزشی ، که به عنوان توپ سوئیسی ، فیزیوبال ، توپ ثبات و تعدادی نام هوشمندانه دیگر در ارتباط با استفاده یا منشاء آن نیز شناخته می شود ، در دنیای تناسب اندام و توانبخشی چیز جدیدی نیست. فیزیوبال ساخته شده از الاستیک نرم ، با قطر تقریبی 35 تا 85 سانتی متر (14 تا 34 اینچ) ، و پر از هوا ، در سال 1963 توسط آکویلینو کوزانی ، تولید کننده پلاستیک ایتالیایی توسعه یافت و در ابتدا ” توپ پزی ( Pezzi Ball ) ” نام گرفت.

 

در عرض یک دهه از ایجاد آن ، فیزیوتراپیست ها شروع به استفاده از فیزیوبال ها در سراسر اروپا کردند ، از جمله یک فیزیوتراپ سوئیسی که به آموزش مجدد وضعیت و بازتوانی کمر مشغول بود. در دهه 1980 تعدادی از فیزیوتراپ های آمریکایی شیفته روشهای توانبخشی اروپایی ، به ویژه سوئیس شدند و چنان تحت تأثیر توپ پزی قرار گرفتند که آن را با خود به ایالات متحده آوردند و نام آن را توپ سوئیس گذاشتند.

اکنون که ما مشخص کردیم توپ ورزشی چیست و آن توپ سوئیسی ، توپ فیزیوتراپی ، توپ تعادلی ، توپ بدن ، توپ بدنسازی ، توپ پزی ، توپ پیلاتس ، توپ یوگا ، توپ درمانی و حتی توپ سوئدی همگی به یک معنی هستند ، ما می توانیم مزایای زیادی را که این تجهیزات ساده و در عین حال هوشمندانه به ارمغان می آورد ، بررسی کنیم. مزیت اصلی ورزش با فیزیوبال ها این است که بدن به عدم ثبات توپ پاسخ می دهد تا متعادل بماند و منجر به فعال شدن بیشتر عضلات مرکزی می شود که می تواند منجر به بهبود سلامت کمر و ستون فقرات ، ثبات مرکزی ، حالت بدن و تعادل ماهیچه ها شود.

حال در اینجا میخواهیم با یک سری از مزایا و فواید این توپ آشنا بشیم:

 

سلامت کمر و ستون فقرات

هرگز نباید فراموش کنیم که توپ ورزشی برای اولین بار توسط فیزیوتراپ ها به عنوان یک روش توانبخشی مورد استفاده قرار گرفت. حتی اگر هدف از تمرینات توپی شما عضلات مرکزی شما باشد ، تمرین با یک توپ سوئیسی باعث تسکین کمردرد نیز می شود.

ورزش توصیه شده

بهترین راه برای کشش عضلات کمر برای تسکین فوری این است که تمام بدن خود را روی توپ قرار دهید. این یکی از ابتدایی ترین تمرینات با فیزیوبال است و برای همه انواع کاربران از مبتدی تا پیشرفته توصیه می شود.

 

ثبات هسته

یک دلیل وجود دارد که به فیزیوبال توپ بدنسازی ، توپ پیلاتس یا توپ یوگا نیز گفته می شود. حفظ قدرت اصلی بسیار مهم است ، زیرا اینها عضلات بدن شما هستند که تمام حرکات شما را تثبیت کرده و از آنها حمایت می کنند.

 

سه گروه عضلانی در قسمت میانی بدن شما عبارتند از:

عضلات عمیق شکم (عرضی شکم)

ماهیچه های پشتی که از ستون فقرات کمری حمایت می کنند (Tultifidus)

ماهیچه های کمر که تعادل ستون فقرات و لگن را حفظ می کنند (Quadratus Lumborum)

تمرین با یک توپ ورزشی ، چه در حین پیلاتس ، یوگا و یا تمرینات کششی ساده ، راهی عالی برای کار با این گروه از ماهیچه های عمیق و سخت است.

تمرینات توصیه شده

فقط نشستن روی توپ ماهیچه های تثبیت کننده را فعال می کند و به شما کمک می کند تا با مرکز ثقل خود ارتباط برقرار کنید. برای درگیر شدن بیشتر عضلات اصلی ، هسته خود را از بدن دورتر کنید ، جایی که حفظ تعادل کمی دشوارتر می شود. نمونه های عالی از تمرینات پیشرفته تر فیزیوبال عبارتند از: پلانک ، فشار ، اسکوات و کرانچ شکمی.

بهبود وضعیت بدن

عوارض جانبی فوق العاده تقویت قلب و اطمینان از تعادل عضلات داشتن یک وضعیت سالم است. ورزش منظم با توپ به شما کمک می کند تا منحنی طبیعی ستون فقرات خود را حفظ کنید ، که به شما کمک می کند از قوس پشت خود جلوگیری کرده و از ستون فقرات محافظت کنید.

 

پیدا کردن فیزیوبال ایده آل خود

اکثر توپ های ورزشی بسیار شبیه به هم هستند و انتخاب توپ مناسب برای شما ساده است. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید اندازه آن است (یک توپ با اندازه مناسب باید به شما این امکان را بدهد که زانوها و ران خود را در  زاویه 90 درجه روی آن بنشینید). با مشورت با جدول زیر ، باید بتوانید در کوتاه ترین زمان توپ اندازه مناسب برای قد خود را پیدا کنید.

 

Ball Size

Ball Height Your Height

Small (کوچک )

45cm (18″)

Up to 4’10” (145cm)

Medium ( متوسط )

55cm (22″)

4’8″ to 5’5″ (140 – 165cm)

Large(بزرگ ) 65cm (26″)

5’6″ to 6’0″ (165 – 185cm)

Extra Large 75cm (30″) 6’0″ to 6’5″ (185 – 195cm)
XX-Large 85cm (33″) Over 6’5″ (195cm)

 

توپ ورزشی فیزیوبال آنتی برس تمرینی که با قیمتی بسیار مقرون به صرفه موجود است ، اگر شما یک مبتدی کامل در دنیای توپ های ورزشی هستید ، انتخابی عالی است. شما می توانید از پنج اندازه مختلف ، از 45 تا 85 سانتی متر ، که حتی برای کودکان مناسب است ، انتخاب کنید.

 

توپ های فیزیوبال قادر به تحمل وزن 250 کیلوگرم است و بسیار متنوع است و به فرد اجازه می دهد تا واقعاً روی ثبات مرکزی تمرکز کند که برای بهبود وضعیت نشستن ، قدرت ، انعطاف پذیری و تعادل بسیار مهم است. علاوه بر این ، با استفاده از فناوری ضد ترکیدگی ، Physioworx Ball تضمین می شود که هنگام سوراخ شدن منفجر نشود.

تصویر شماره یک

نحوه کار با فیزیوبال ها

1. وزن بدن

تمرینات با وزن بدن از نظر روحی و جسمی مفید هستند زیرا شما اساساً بر خلاف وزن بدن خود کار می کنید. از روی تخته ها ، حرکت های پرتاب ، شیب ها و کوهنوردان ، اکثر برنامه های تمرینی می توانند توپ ثبات را در خود جای داده و نتایج را بهبود بخشند. به عنوان نمونه ای از مزایای توپ پایداری ، تمرین های کوهنوردان وقتی با یک توپ پایداری ترکیب شوند ، می توانند تنش در شانه ها و بازوهای شما را برطرف کرده و به شما در توجه بیشتر به حرکت اصلی کمک کنند.

2. فیزیوبال عضلات مرکزی را تقویت می کند

وقت آن رسیده است که نیمکت ورزشی خود را با یک توپ ثبات عوض کنید! تقریباً هر تمرینی که روی نیمکت انجام می دهید ، می تواند روی یک فیزیوبال انجام شود ، که آن را چالش برانگیزتر می کند و بنابراین سودآورتر است. اینها شامل تمامی حرکات مانند ، پرس دمبل و حلقه های بازویی می باشد. با انجام همه اینها ، هسته مرکزی خود را نیز تقویت خواهید کرد زیرا باید دائماً از عضلات اصلی خود برای حفظ ثبات استفاده کنید.

3. انعطاف پذیری خود را بهبود بخشید

استفاده منظم از فیزیوبال در طول تمرین می تواند انعطاف پذیری شما را افزایش دهد. حتی اگر توپ در واقع بخشی از برنامه تمرینی شما نیست ، فقط می توانید از آن برای کشش و گرم کردن ماهیچه های خود قبل از شروع تمرین استفاده کنید.

این کار ضمن حفظ عملکرد مطلوب مفاصل و ماهیچه ها ، خطر آسیب را کاهش می دهد.

 

4. با فیزیوبال تراز خود را بهبود بخشید

بدون دلیل از آن به عنوان توپ ثبات یاد نمی شود. حتی فقط نشستن روی یک توپ ثبات ، عضلات تثبیت کننده شما را درگیر می کند. نشستن روی یک توپ پایداری نیاز به استفاده از عضلات پشت و شکم برای حفظ تعادل شما بر روی توپ دارد. گنجاندن یک توپ ورزشی در برنامه معمول شما می تواند برای یک وضعیت سالم مفید باشد.

با این حال بسیار مهم است که شما در طول هر تمرین تمرینی که شامل یک توپ ثبات برای جلوگیری از آسیب است ، یک تراز مناسب داشته باشید.

 

5. سلامت پشت و ستون فقرات

از بین 7 دلیل استفاده از توپ ثبات در برنامه تمرینی ، این احتمالاً رایج ترین مورد در درمانگران فیزیوتراپی است. توپ ثبات می تواند در صورت داشتن مشکل کمر بسیار مفید باشد زیرا هنگام کشش و ورزش از کمر پشتیبانی می کند.

این همان دلیلی است که متخصصان کایروپراکتیک و فیزیوتراپیست ها اغلب از توپ ثبات برای تمرینات توصیه می کنند.

 

6. افزایش سوخت و ساز بدن

گنجاندن فیزیوبال در تمرینات قلبی ، راهی موثر برای افزایش ضربان قلب است. با توجه به اینکه توپ های پایداری سبک هستند ، می توانید به راحتی آنها را در تعدادی حرکت سریع قرار دهید تا سوختگی شما افزایش یابد.

تخته ها ، تخته های چوبی و تمرینات سراسر جهان با استفاده از توپ های پایداری بسیار شدید هستند و در عین حال پرانرژی و خوشحال شما را سرگرم کننده می کنند.

7. کمک در عملکرد ورزشی

اگر از علاقه مندان به ورزش هستید ، می دانید که چگونه سطح ناپایدار و نرم توپ ورزشی ساختار اصلی شما را فعال می کند ، ماهیچه های اصلی شما را تقویت می کند ، حس عمقی (آگاهی بدن هنگام حرکت در فضا) ، تعادل ، هماهنگی و حالت بدن را بهبود می بخشد.

این مهارتها به طور مستقیم به بهبود آمادگی جسمانی و عملکرد ورزشی و همچنین محافظت بهتر در برابر صدمات منجر می شود.

 

منبع عکس شماره یک : https://www.healthandcare.co.uk/user/products/large/swiss-ball-push-up.jpg

 

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم