یوگا درمانی چیست؟

تاثیر یوگا یر ذهن
امتیاز دهید

 

در زیر یک راهنمای جامع برای یوگا درمانی آورده شده است. در این راهنمای دقیق و آسان که توسط فروشگاه اینترنتی رگنا برای شما نوشته شده است، هر آنچه در مورد یوگا درمانی باید بدانید از قبیل مزایای آن ، فلسفه ، تاریخچه و نحوه شروع تمرین را خواهید آموخت. اگر می خواهید یک روش جایگزین برای بهبود یک شرایط خاص جسمی ، روحی یا عاطفی کشف کنید ، این راهنما را دوست خواهید داشت.

 

 

 

 

 

 

 

بیایید دست به کار شویم

یوگا درمانی چیست؟

یوگا درمانی به استفاده از یوگا برای مدیریت یا التیام یک شرایط خاص مانند کمر درد یا اضطراب می گویند. بله ، اثبات شده است که یوگا برای شرایط جسم و روان مزایای درمانی دارد. یوگا درمانی می تواند در جلسات خصوصی یا در گروهی از افراد که به طور مشترک تمرکز در بهبود یک شرایط خاص دارند انجام می شود. مانند کلینیک غلبه ما بر اضطراب یا یوگا برای مدیریت درد.

 

یوگا درمانی چیست

مزایای یوگا درمانی

یوگا به ما کمک می کند تا چیزهایی را که نمی توانیم تغییر دهیم در زندگی تحمل کنیم ، و چیزهایی را که لازم نیست تحمل کنیم در زندگی تغییر دهیم.

مزایای فیزیکی یوگا درمانی

از نظر جسمی ، یوگا درمانی می تواند به شما کمک کند تا درد را کنترل کنید ، چه به صورت مزمن و چه به صورت حاد. یوگا درمانی می تواند به شما در داشتن آگاهی بهتر از بدنتان و وضعیت بدنی بهتر (که اغلب اوقات عامل اصلی درد مزمن است) کمک کند. تحرک بدنی و حرکات کششی ، همانطور که احتمالاً می دانید ، به شما در ایجاد قدرت عضلانی و دامنه حرکتی بهتر کمک می کند.

بسیاری از افراد یوگا را نوعی ورزش می دانند که می تواند به تنهایی مفید باشد. با این حال ، هنگامی که با یک درمانگر آموزش دیده یوگا کار می کنید، می توانید در مورد “عدم تعادل”  و اینکه کدام کشش یا ژست برای شما بهتر است، راهنمایی های دقیق تری دریافت کنید. اگر در حال درمان یک مصدومیت فیزیکی هستید یا دردی مزمن را تجربه میکنید یا فقط یک تمرین یوگا را شروع کرده اید و می خواهید مطمئن شوید که دارید به صورت ایمن بر روی بدن خود کار میکنید، درمانگر میتواند خیلی کمک کننده باشد.

یوگا همچنین به شما کمک می کند تا استرس را از راه های سالم مدیریت کنید (زیرا ممکن است روش هایی برای کنترل استرس داشته باشید که گاهی اوقات چندان سالم نیست ) چونکه استرس شوخی ندارد و خطرات جدی برای سلامت جسم دارد. احتمالاً می دانید که استرس باعث ایجاد تنش عضلانی می شود که ممکن است گاهی اوقات در گردن و شانه های خود احساس درد کنید. اما استرس و اضطراب مزمن اثر مثبت سیستم ایمنی، گوارشی و تولید مثل را کاهش می دهد و می تواند باعث ایجاد مشکلات جسمی دیگری شود. استرس مزمن می تواند به فشار خون بالا (hypertension) منجر شود که یک عامل خطرناک برای بیماری های قلبی می باشد و قاتل شماره 1 در ایالات متحده برای مردان و زنان است.

“یک چهارم تا یک سوم کارگران ایالات متحده سطح بالایی از استرس در کار را گزارش می دهند. آمریکایی ها 8 درصد بیشتر از 20 سال پیش وقت خود را صرف کار می کنند (به طور متوسط ​​47 ساعت در هفته) و 13 درصد نیز شغل دوم دارند. دو پنجم (40٪) کارگران می گویند که شغل آنها بسیار پراسترس است و بیش از یک چهارم (26٪) می گویند که “آنها اغلب توسط کارشان تحت فشار قرار می گیرند”. این استرس مربوط به کار منجر به آسیب شغلی ، اختلالات اسکلتی – عضلانی و بیماری های قلبی عروقی می شود.

وقتی گفتار درمانی و داروهای ضد افسردگی کافی نیست ، یوگا برای تغییر اوضاع گزینه خوبی است.

مزایای ذهنی و احساسی درمان یوگا

از نظر ذهنی و احساسی ، یوگا درمانی به شما کمک می کند تا شرایط دشوار را با واکنش کمتر و نظم بیشتری کنترل کنید و همینطور برای کنترل اضطراب و افسردگی بسیار موثر است. یوگا و تمرین مدیتیشن ابزاری قدرتمند برای آموزش ذهن جهت تمرکز ، کاهش استرس و بهبود خلق و خو هستند.

در ارتباط بودن با یک یوگا تراپیست می تواند منجر به تشویق بیشتر شما گردد. دقیقاً مانند اینکه یک مشاور یا یک روانشناس می تواند از مجموعه مهارت های خود برای کمک به مراجعه کنندگان در حل کردن تجارب احساسی دشوار استفاده کند – یک درمانگر یوگا ابزارهای خاص یوگا را برای راهنمایی و پشتیبانی شما در روند بهبودیتان انتخاب می کند. یوگا تراپیست ها برای کمک به شما در پردازش احساسات یا آسیب دیدگی روانی شما آموزش دیده نیستند. اما یوگا تراپیست ها آموزش دیده اند که ارتباط بین احساسات و شرایط جسمی را برای شما شرح بدهند. یوگا درمانی ها می توانند به شما کمک کنند تا روند بهبود عاطفی خود را مجسم کنید. بحران شخصی می تواند هدیه ای در مسیر بلوغ معنوی باشد. بیاموزید که این هدیه را بپذیرید ، و آنگاه احساس تولدی دوباره خواهید کرد.

 

فواید یوگا

مزایای معنوی درمان یوگا

برخی از افراد ممکن است به دنبال یوگا درمانی برای ارتباطات روحی و معنوی آن باشند ، یا هر آنچه مربوط به این زمینه است. درمانگران یوگا هیچ برنامه مذهبی را به افراد ارایه نمیدهند و یوگا خود یک دین نیست. حتی اگر از مذهب خود مطمئن نیستید ، یا اگر در حال حاضر احساس نمی کنید که “یک فرد مذهبی هستید” ، یوگا ممکن است به شما کمک کند تا احساس پیوستگی و یکپارچگی یا معنای عمیق تری را در زندگی خود تجربه کنید.

یاما و نیاما

یاما ها و نیاما ها (“مراعات ” و “خود داری ها” – یا اصول اخلاقی و درونی یوگا) را می توانید برای رشد معنوی خود شخصاً تعبیر کنید. فلسفه یوگا می تواند به شما کمک کند تا راه هایی را که با آن برای خود رنج می آفرینید درک کنید. پنج کلشاس (یا علل اصلی رنج) وجود دارد که همه آنها از درون ناشی می شوند.

فلسفه یوگا و داشتن یک سبک زندگی یوگا به شما کمک می کند تا از رنج اجتناب کنید و با آرامش و رضایت درونی زندگی کنید. حتی در شرایطی که مطابق معیارهای غربی یک بیماری قابل درمان نیست ، یوگا می تواند به شما کمک کند تا با درد کمتری ، شادی بیشتر و آرامش خاطر  شرایط را مدیریت کنید.

یوگا درمانی و مدل پزشکی

یوگا به خودی خود می تواند درمانی باشد ، وقتی به طور ایمن  و با راهنمایی های یک معلم باتجربه تمرین شود. با این حال ، ممکن است به شکل یک تمرین ساده نیز دیده شود. یوگا چیزی فراتر از ورزش است (اگرچه یک تمرین منظم یوگا باعث افزایش انعطاف پذیری ، قدرت و تعادل شما می شود).

8 جز یوگا عبارتند از:

 • یاما (استاندارد های اخلاقی نحوه هدایت خود در جهان)
 • نیاما (اعمال درونی و معنوی)
 • آسانا (حالت و حرکت)
 • پرانایاما (کنترل تنفس)
 • پراتیاهارا (بازگرفتن حواس / توجه به دنیای درونی شما)
 • دارانا (تمرکز)
 • دهیانا (مدیتیشن)
 • سامادی (تعالی ، روشنگری یا ارتباط با همه چیز)

در یک کلاس معمول یوگا ، معلم معمولاً برنامه یا دستور کار خود را دارد (معلم محور) است. آنها همچنین ممکن است چندین و یا همه ی هشت جز را در تمرین ادغام کنند. یک معلم یوگا که کاملاً آموزش دیده باشد ، دانش آموزان را در کلاس یوگا به وضوح راهنمایی می کند و مراقب این است که همه دانش آموزان در حالتی امن تمرین کنند.

از طرف دیگر ، یوگا درمانی

 • دانشجو محور است ، نه معلم محور.
 • شامل درمان گر آموزش دیده با در نظر گرفتن شرایط خاص جسمی یا روانی و نیازهای فرد در آن لحظه است.
 • شامل ابزارهایی برای تسهیل بهبودی در تمام سطوح است.
 • از 8 جز به عنوان چارچوب استفاده می شود ، اما دانش و سطح آموزش مربی بسیار عمیق تر و جامع تر است (یک معلم یوگا ممکن است 200 ساعت آموزش دیده باشد یا بعضاً کمتراما یک درمانگر 1000+ ساعت تعلیم دیده و تحت مشاوره حداقل یک یوگا درمانگر دیگر کار کرده و استانداردهای انجمن بین المللی یوگا درمانگران را برای برای به دست اوردن اعتبار گذرانده است)
 • اغلب روشهای دیگر ، مانند حرکت عملکردی / ورزش اصلاحی ، حرکت بدنی و آیورودا (“علم خواهر” یوگا) را با هم ادغام می کند.

 

یوگا و تناسب اندام

با استفاده از ابزارهای یوگا، یوگا درمانگر یک تجربه را که برای توانمندسازی طراحی شده است تسهیل می کند. برای بهبود عمیق و یکپارچگی در تمام سطوح شما تمام ابزارهای لازم را در درون خود دارید و یوگا درمانگر به سادگی شما را در سفرتان راهنمایی می کند.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم