مدیسین بال و فواید آن

مدیسین بال
امتیاز دهید

ممکن است افرادی را دیده باشید که از مدیسین بال در باشگاه استفاده می‌کنند، اما آیا می‌دانستید که تمرینات با مدیسین بال فواید زیادی دارد که می‌تواند به طور خاص به شما کمک کند؟ اگر در مورد این نوع تمرینات مطمئن نیستید، روی مقاله ی درستی کلیک کرده اید. ما دقیقاً توضیح می دهیم که چرا ترکیب توپ های مدیسین در برنامه تناسب اندام شما به طور جدی ارزشمند است! ممکن است به این فکر کنید که “یک توپ مدیسین برای چه چیزی خوب است؟”، بنابراین ما چند مورد از مزایای برتر آموزش میسین بال و اینکه چگونه آنها برای شما مفید هستند را فهرست کرده ایم.

تمرینات مدیسین بال چیست؟

توپ های پزشکی توپ های محکم و وزنی هستند که در اندازه های مختلف از 2 تا بیش از 110 پوند در دسترس هستند و در انواع مختلفی از جمله توپ های بادی و لاستیکی وجود دارند.

توپ‌های مدیسن نیز به‌طور خاص طراحی شده‌اند: برخی از آن‌ها دارای تسمه‌هایی برای Russian twist  و toe taps هستند و برخی از توپ‌های اسلم با ماسه یا ژل برای جذب ضربه پر شده‌اند.

تصور می‌شود که مدیسین بال ها از اختراع پزشک یونانی بقراط، «پدر پزشکی» که از توپ‌های وزن‌دار برای کمک به بهبودی آسیب‌دیدگی در بیماران استفاده می‌کرد، تکامل یافته است. همچنین ذکر شده است که توپ های پزشکی به عنوان تجهیزات تناسب اندام قدرتی و تهویه ای توسط گلادیاتورهای باستانی استفاده می شده است.

امروزه، توپ های مدیسن اغلب به عنوان وزنه در طول تمرینات برای کار به سمت اضافه بار پیشرونده استفاده می شود. تمرین با مدیسین بال و ادغام این تجهیزات با تمرینات دیگر در یک برنامه باعث میشود به خوبی به چالش کشیده بشوید (به خودی خود یک برنامه تمرینی کامل نیست). یکی از ارزشمندترین مزایای تمرین با توپ مدیسن، توسعه موثر قدرت، تعادل و استقامت است – سه عنصر کلیدی تناسب اندام کل بدن.

فواید تمرین با این توپ ها متفاوت است: این نوع تمرین می تواند به توانبخشی ناشی از آسیب، افزایش تمرینات قدرتی و عملکرد ورزشی کمک کند و یک عنصر مقاومتی را به تمرینات متابولیک اضافه کند.

تمرین با توپ پزشکی به طور فزاینده ای محبوب می شود، زیرا طیف وسیعی از گروه های عضلانی را درگیر می کند و بسیاری از تمرینات انفجاری که با توپ های مدیسن انجام می شود، حرکات عملکردی را شامل می شود. این به طور مثبت توانایی ورزشی را با انعکاس همان حرکات مورد نیاز در زمین، رینگ یا زمین بهبود می بخشد.

هنگام انتخاب اندازه و وزن توپ برای برنامه تمرینی خود، حتما توپی را انتخاب کنید که به اندازه کافی سنگین باشد که سرعت شما را کاهش دهد اما نه آنقدر سنگین که بر کنترل، فرم یا دامنه حرکت تأثیر منفی بگذارد.

مزایای تمرین با مدیسین بال

با گذشت زمان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شکل‌های تمرین ورزشی، مزایا (و معایب!) تمرین با توپ های پزشکی با گذشت زمان سازگار شده است: در اینجا چند مزیت برتر استفاده از توپ مدیسن آورده شده است.

شماره 1 – استحکام ساختمان بدن

یکی از بزرگترین مزیت های تمرین با توپ مدیسن این است که این تمرینات از طیف وسیعی از حرکات استفاده می کنند که برای تقویت عضلات همسترینگ، باسن و شکم در تمرینات قدرتی کل بدن موثر است.

از طریق حرکات کوتاه، با ضربه و شدت بالا، تمرین با توپ پزشکی توانایی تولید سطوح بالاتری از قدرت انفجاری را ارائه می‌دهد که برای اکثر ورزش‌های رقابتی (به ویژه ورزش‌های چرخشی مانند بیسبال، تنیس و گلف) ضروری است.

تمرین با توپ مدیسن این کار را با تمرکز بیشتر بر روی شتاب و همچنین وزن انجام می دهد، در حالی که تمرینات وزنه برداری سنتی به شتاب توجهی ندارند و فقط بر افزایش وزن با بلند کردن وزنه های سنگین تمرکز می کند.

اگر تعجب می کنید که چرا شتاب مهم است، قانون دوم حرکت نیوتن را در نظر بگیرید: نیرو = جرم x شتاب. شتاب در ارتباط با جرم جزء نیرو است، و بنابراین کلید افزایش توانایی تولید نیروی بیشتر به طور موثر است.

همین اصل در تمرینات قدرتی نیز صدق می کند، بنابراین یکی از مزایای تمرین با مدیسین بال این است که چگونگی افزایش نیرو را با شتاب دادن به توپ مدیسن، اساساً حرکت دادن یک وزنه با سرعت بالا، بررسی می کند. نتیجه، ایجاد قدرت انفجاری، قدرت در کل بدن است.

شماره 2 – قدرت انفجار

در کنار افزایش قدرت، دو مزیت اضافی تمرین با توپ مدیسن افزایش قدرت و انفجار است.

در مطالعه‌ای در سال 2006 روی 69 دانش‌آموز دبیرستانی طی 6 هفته، مشخص شد که دانش‌آموزانی که در یک برنامه تمرینی با مدیسین بال شرکت کرده‌اند، در مقایسه با فعالیت بدنی منظم، در مقیاس‌های سرعت، چابکی، قدرت و استقامت عضلانی پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند.

در این مطالعه آمده است:

یافته‌های اولیه این تحقیق این بود که شرکت منظم در یک برنامه تمرینی با توپ مدیسن نسبت به درس‌های تربیت بدنی سنتی در دانش‌آموزان دبیرستانی پس از تمرین کوتاه‌مدت، بهبود بیشتری در آمادگی عضلانی و عملکردهای حرکتی خاص ایجاد کرد. (فایگنباوم ، 2006)

این یکی از تعدادی از مطالعاتی است که شواهد مشابهی را برای این فواید تمرین با مدیسین بال ارائه می کند.

این نوع تمرین شامل یک عنصر وزنه همراه با حرکات عملکردی است. این دو با هم زمانی که ترکیب میشوند در حالی که هر دو عنصر قانون دوم حرکت نیوتن (نیرو و شتاب) را در خود جای داده اند، آموزش قدرت انفجاری بسیار موثری را ارائه می دهند.

به عنوان مثال، تمریناتی مانند Medicine Ball Explosive Pass به دنباله ای از حرکات هماهنگ و تولید نیرو، افزایش قدرت در عضلات پشت و در نتیجه افزایش قدرت کلی پرتاب های شما نیاز دارند.

مزایای مدیسین بال که در ست‌های 30 ثانیه‌ای انجام می‌شود، نه تنها شامل افزایش قدرت می‌شود، بلکه قدرت و استقامت را نیز بهبود می‌بخشد، که هر دو برای بهبود عملکرد ورزشی حیاتی هستند.

به طور مشابه، ترکیب یک توپ طبی با وزنه مناسب در تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) می‌تواند دشواری برنامه تمرینی شما را افزایش دهد و در عین حال به شما امکان می‌دهد برای افزایش قدرت تمرین کنید.

شماره 3 – تعادل و وضعیت بدن

وضعیت بدنی خوب و هم ترازی ستون فقرات به یک عضلات مرکزی قوی بستگی دارد و اکثر فعالیت های روزمره و مرتبط با ورزش نیاز به تعامل و تعادل دارند. مزایای استفاده از توپ مدیسن به بهبود وضعیت و تعادل کلی گسترش می یابد، زیرا تمرین با توپ پزشکی راهی عالی برای تقویت عضلات مرکزی است.

مزایای تمرین توپ طبی به این معنی است که معمولاً در تمرینات ورزشی استفاده می شود، به عنوان مثال برای خارج کردن یک ورزشکار از تعادل و کار کردن با گروه های عضلانی عمیق تر که برای تعادل و وضعیت بدنی مهم هستند و در نتیجه عملکرد کلی ورزشی را بهبود می بخشد

این دلیلی است که ورزشکاران سطح بالا با توپ های مدیسن گرم می کنند یا تمرین می کنند. هنگامی که در ورزش های رقابتی استفاده می شود، مدیسن بال می تواند سرعت، دقت، درک و آگاهی از نحوه قرارگیری بدن شما را افزایش دهد. نه تنها کار کردن با عضلات مرکزی عمقی برای تمرینات ورزشی مهم است، بلکه به طور کلی برای ورزش ایمن نیز مهم است و به انجام حرکات روزمره کمک می کند.

شماره 4 – ظرفیت چربی سوزی بالا

هنگام بررسی مزایای تمرین با توپ طبی، توجه به این نکته مهم است که این نوع تمرین می‌تواند «چربی سوز» باشد، همراه با ست‌هایی که ضربان قلب را افزایش می‌دهند و کالری سوزی شما را هم در حین و هم بعد از تمرین به حداکثر می‌رسانند.

 

تمرین متابولیک عمومی (یا تمرین مقاومتی متابولیک) شامل انجام تمرینات ترکیبی کوتاه اما شدید با حداقل فواصل استراحت در بین آن ها، با هدف تقویت کالری سوزی قبل و بعد از ورزش است.

اگر به طور منظم تمرینات متابولیکی انجام می دهید، مهم است که مقدار مناسبی از روزهای استراحت را در برنامه تمرینی خود بگنجانید. مقاله ما در مورد اهمیت روزهای استراحت و تعداد روزهای استراحت را بخوانید تا مطمئن شوید برنامه تمرینی شما درست است.

مدارهای متابولیک با شدت بالا با توپ‌های مدیسین دارای دو قطعه تجهیزات قدیمی هستند: مدیسین بال با وزن سبک تا متوسط ​​و نوارهای مقاومتی، با حرکاتی که توان خروجی را افزایش داده و چربی‌ها را می‌سوزانند. با ترکیب عناصر تمرینی با توپ طبی در تمرینات متابولیک معمولی، در کنار سوزاندن چربی و کالری، قدرت و استقامت بیشتری خواهید داشت.

برای اینکه عضلات با این شدت تمرین کنند، انرژی زیادی لازم است و در نتیجه، میزان متابولیسم به دلیل EPOC (مصرف بیش از حد اکسیژن پس از ورزش) افزایش می یابد. این افزایش مصرف اکسیژن است که برای کمک به بدن برای بازیابی خود و بازسازی عضلات پس از ورزش شدید مورد نیاز است. این بدان معناست که کالری سوزی کلی تا ساعت ها بعد از ورزش افزایش می یابد. این فواید زیادی در میزان چربی سوزی دارد و نسبت به سایر تمرینات غیر متابولیکی به زمان کمتری ورزش نیاز دارد.

این چکیده ای از فواید زیادی است که توپ های مدیسین یا مدیسین بال دارند و شما میتوانید بعد از مطالعه این مقاله در سایت فروشگاه لوازم ورزشی رگنا آن ها را به تمرینات خود اضافه کنید. همچنین برای تهیه این توپ ها از سایت ما اینجا کلیک کنید. اگر سوال خاصی مدنظر شماست میتوانید با واحد پشتیبانی تماس بفرمایید و یا برای ما کامنت کنید.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم