طناب زدن چیست؟ | توضیحات کامل در مورد طناب زدن

طناب زدن
5/5 - (2 امتیاز)

مطالب زیادی هست که میشود در مورد طناب زدن گفت و همچنین این حرکت فواید بسیاری دارد که باعث میشود شما را ترغیب کند تا طناب زدن را به روتین ورزشی خود اضافه کنید. امروز ما در فروشگاه ورزشی رگنا میخواهیمحرکت طناب زدن را به شما معرفی کنیم. این ابزار تمرینی قدیمی ، یک وسیله قابل حمل و ارزان و قوی برای تقویت سوخت و ساز بدن را ارائه می دهد. و ممکن است به شما کمک کند که بدون نیاز به ترک خانه خود ، یک تمرین شدید انجام دهید و عرق کنید ، که این را به یک انتخاب عالی در این دوران همه گیری کرونا تبدیل می کند.

 

فراتر از آن ، طناب زدن می تواند مجموعه ای از مزایای جدی ورزشی را داشته باشد ، از هماهنگی گرفته تا افزایش قدرت و چابکی و یک مزیت بزرگ دیگر این است که: طناب زدن یک سرگرمی ساده است.

شاید تعجب آور نباشد که شاهد این هستیم که محبوبیت طناب زدن بالا می رود. آقای کوِئینز مربی شخصی معتبر و مدیر برنامه نویسی در Mayweather Fit Atlanta ، می گوید که اخیراً مشتریان بیشتری را برای خرید طناب ورزشی برای حرکت تمرینی مشاهده میکند او این فعالیت را به عنوان ابزاری توصیه می کند که مردم می توانند از آن برای فعال ماندن بدن خود استفاده کنند – مخصوصاً در این زمان که بسیاری از افراد هنوز از ورزش در داخل سالن های بدنسازی اجتناب می کنند.

اگر هنوز قانع نشدید ایرادی ندارد چون در ادامه میخواهیم این حرکت تمرینی فوق العاده را برای شما کامل تر تشریح کنیم.

طناب زدن چیست؟

طناب زدن نوعی تمرین است که شامل چرخاندن طناب به دور بدن و پرش از روی آن هنگام عبور از زیر پای شما است. این یک نوع تمرین قلبی عروقی است زیرا این حرکت مداوم ضربان قلب شما را افزایش می دهد. مفهوم اساسی طناب زدن ساده است. بسته به اهداف آمادگی جسمانی شما ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید از طناب زدن استفاده کنید.

بعنوان مثال ، برخی از افراد به عنوان راهی برای افزایش سرعت و چابکی ، با سرعت زیاد طناب می زنند ، در حالی که برخی دیگر بر روی حرکت های مختلف با طناب مثلا طناب دوبل (قبل از فرود مجدد ، دو بار طناب را از زیر پای خود رد کردن) برای توسعه قدرت استفاده میکنند. همچنین برخی دیگر از طناب زدن به عنوان یک راه خلاق با تجربه حرکات منحصر به فرد و حتی نوعی رقصیدن استفاده می کنند. البته نحوه انتخاب طناب بستگی به شما دارد. و در حالی که طناب زدن می تواند به تنهایی یک تمرین عالی باشد ، می توانید قبل یا بعد از تمرین با وزنه از آن به عنوان گرم کننده یا خنک کننده استفاده کنید ، یا آن را با تمرینات مربوط به وزن بدن در یک تمرین با فاصله زمانی متناظر انجام دهید.

چگونه مبتدیان می توانند طناب زدن را شروع کنند؟

برای طناب زدن به هیچ مهارت اولیه ای نیاز ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک طناب با اندازه مناسب ، سطح مناسب ، لباس راحت و علم به اینکه به چه شکلی این حرکت انجام دهید.

در اینجا سعی میکنیم برای شما نحوه صحیح و پایه ای طناب زدن را به شما توضح دهیم. هر دسته را در هر دست بگیرید ، یک پا را به وسط طناب بگذارید و دسته ها را تا قسمت قفسه سینه خود بکشید تا یکدست شوند ( تنظیم اندازه طناب برای اجرای بهتر). اگر قسمت بالای دسته ها به زیر بغل شما می رسد ، اندازه طناب شما درست است. اگر آنها خیلی کوتاه هستند ، به طناب بلندتری نیاز دارید. اگر طول آنها خیلی زیاد است ، می توانید طول را با استفاده از دستگاه قفل دار که در داخل دسته قرار دارد (طناب های ورزشی بسیاری که جدیدا در بازار هستند این ویژگی را دارد) ، یا با بستن یک گره محکم در زیر دسته ها در هر طرف طناب تنظیم کنید.

پیشنهاد میشود که طناب زدن روی سطوح فوق سخت مانند بتن یا آسفالت خودداری کنید زیرا ممکن است برای مفاصل شما سخت باشد. او می افزاید که سطوح فوق نرم مانند چمن و ماسه نیز عالی نیستند زیرا فشار کافی را به عضلات شما نمی دهند. (به علاوه ، طناب شما احتمالاً در چمن و ماسه در هم پیچیده می شود.)r توصیه می شود که در صورت امکان از روی زیرانداز بپرید. می توانید یک تشک طناب دار مخصوص خریداری کنید ، یا به سادگی از یک مت نازک یوگا استفاده کنید. همچنین خوب است بدانید دهد پریدن از روی مت از وارد شدن ضربه به روی مفاصل جلوگیری میکند. Mosbarger می افزاید: همچنین می توانید روی کف چوبی یا هر نوع کف سالن ورزشی بپرید.

در مورد لباس ، کفش های ورزشی معمولی کاملاً مناسب است ، و هر لباسی که راحت و زیاد گشاد نباشد (به طوری که به طناب گیر نکند) بسیار خوب کار می کند.

 

طناب زدن خوب شامل چه مواردی می شود؟

حالت و فرم بدن که برای طناب زدن خوب باشد این است که شما باید – شانه ها را پایین و پشت ، سینه را بالا ، پشت را صاف و چشم ها را مستقیم به جلو نگه دارید. آرنج های خود را در خط وسط بدن خود ، در فاصله دو اینچ از پهلوها قرار دهید ، در حالی که دست ها مستقیم به سمت بیرون است. کریستا دی پائولو ، مربی شخصی مجاز در میامی و خالق تمرینات بوکس میگوید که شما باید تلاش کنید تا عضلات شکم خود را درگیر کنید. سپس با یک دسته در هر دست ، طناب را با استفاده از دایره های کوچک با مچ خود بچرخانید. ، یک خم کوچک در زانوها داشته باشید تا فشار کمتری به زانوها وارد شود ، روی قوزک پاها بمانید و فقط آنقدر بالا بپرید که طناب را از زیر پای خود رد کنید – بیش از یک اینچ. دیپائولو توضیح می دهد که با پایین نگه داشتن ارتفاع جهش های خود روی زمین ، می توانید سریعتر و طولانی تر بپرید ، زیرا انرژی کمتری مصرف میکنید و بیشتر میتوانید به طناب زدن ادامه بدهید.

دیپائولو می گوید ، در قسمت جلو پا ، با اصول اولیه شروع کنید. او طناب زدن اصلی را توصیه می کند (هر دو پا با هر دور طناب یک بار می پرند) یا طناب زدن دوبل (طناب زدن اصلی ، به علاوه یک پرش کوچک بین هر دور). همچنین می توانید شافل بوکسور را انجام دهید ، که در اصل یک دویدن کوچک درحالی است که دارید طناب میزنید و بسیار حرکت خوبی برای کاهش وزن است.

وقتی که برای طناب زدن به فرم ثابتی رسیدید روی پرش با یک ریتم ثابت تمرکز کنید. او در این لحظه است که میتوان گفت جادو اتفاق می افتد.” همچنین گوش دادن به موسیقی و تلاش برای پرش به موقع با ضرب آهنگ می تواند به شما در ایجاد ریتم خوب کمک کند. همچنین می توانید یک آهنگ سریع انتخاب کنید و سعی کنید به عنوان راهی برای افزایش سرعت به سراغ آن بروید.

بندیکت نواچوکوو ، جراح ارتوپدی و متخصص جراحی مفصل ران ، زانو و شانه در بیمارستان ویژه جراحی نیویورک ، می گوید: او توصیه می کند که با 30 ثانیه پرش و در فاصله زمانی مشابه استراحت شروع کنید. اگر می توانید آن را تحمل کنید ، به تدریج طول فاصله را افزایش دهید. از آنجا که طناب زدن یک فعالیت قلبی-محوری و با تأثیر زیاد است ، در صورت داشتن مشکلات قلبی یا سابقه آسیب به پایین بدن ، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. خود. در غیر این صورت ، ممکن است خطر آسیب را افزایش دهید.

آیا به طناب سنگین نیاز دارید؟

هنگام خرید طناب های پرش ، ممکن است متوجه برخی از طناب هایی شوید که به عنوان طناب های سنگین تبلیغ می شوند. اینها اساساً فقط طناب هایی هستند که سنگین تر از حد متوسط ​​هستند. دی پائولو می گوید یک طناب سبک وزن (فکر کنید: یک چهارم پوند) می تواند برای مبتدیان مفید باشد ، زیرا به شما امکان می دهد چرخش طناب را بهتر احساس کنید ، که می تواند به بهبود ریتم و زمان بندی شما کمک کند.

از طرف دیگر طناب های سنگین برای پرش های پیشرفته مناسب تر هستند ، زیرا مقاومت بیشتری را به تمرینات شما اضافه می کنند. این مانند استفاده از دمبل های پنج کیلویی در هر دست هنگام طناب زدن است. مگر اینکه شما یک تمرین کننده پیشرفته هستید که به طور خاص به دنبال یک چالش قوی در قسمت بالای بدن هستید ، باید از یک طناب سبک وزن یا یک طناب بدون وزنه استفاده کنید.

ما نیز در فروشگاه ورزشی رگنا طناب های ورزشی مختلفی داریم که میتوانید عناوین  آن را مشاهده کرده و از محصول دیدن فرمایید.

طناب کراس فیت پلاستیکی

طناب سرعت پلاستیکی

طناب سرعت

طناب دسته فومی

طناب دسته سنگین

 

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم