کیسه بلغاری چیست؟

کیسه بلغاری
5/5 - (2 امتیاز)

وقتی صحبت از وزنه های آزاد به میان می آید، دمبل، کتل بل و هالتر همگی گزینه های خوبی هستند، اما تنها گزینه های شما نیستند. یکی دیگر از تجهیزات موثر، هرچند کمتر شناخته شده کیسه بلغاری است که میخواهیم به طور کامل در این مقاله از فروشگاه لوازم ورزشی رگنا برایتان توضیح دهیم. پس این مقاله را از دست ندهید.

این ابزار که در نگاه اول شبیه یک کیسه شن غول پیکر به شکل جلیقه نجات است، ابزار جدیدی نیست. اما خیلی از افراد هنوز با آن آشنا نیستند و از مزایای تمرین با آن آشنا نیستند. کیسه بلغاری اساساً یک نسخه موثرتر و راحت‌تر از یک کیسه شن است. 

کیسه‌های شن یک ابزار تمرین با وزنه قدیمی هستند که هنوز هم توسط گروه‌های تخصصی مانند نیروهای دریایی آمریکا و ورزشکاران کراسفیت و در کلاس‌های مختلف تناسب اندام استفاده می‌شود. کیف بلغاری به دلیل پوشش چرمی نرم، شکل هلالی که به خوبی در اطراف شانه ها قرار می گیرد، بند هایی که به راحتی در دست گرفته می شود و پر شده از شن و پشم، اساساً وسیله راحت تر و بهتری از کیسه شن است. مارک دی سالوو، متخصص استحکام و تهویه مطبوع مستقر در نیویورک، می‌گوید: به دلیل این شکل و ترکیب مواد داخلی، بااعث میشود تمرینات متونع را آسانتر انجام بدهید.

کیسه بلغاری ، در سال 2005 توسط مربی بلغارستانی کشتی، ایوان ایوانوف، به عنوان یک وسیله کاربردی برای ورزشکاران و سایر کارآموزان رزمی که ورزش آنها نیاز به انجام حرکات پرتاب سنگین دارد، ساخته شد. اگرچه کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد.

توماس، مربی انجمن تایلندی بوکس آمریکا، می‌گوید: «این چیزی است که در بیشتر ورزشگاه‌ها نمی‌بینید». توماس در طول دهه گذشته هر زمان که در سالن های ورزشی تخصصی با این کیسه ها برخورد کرده است متوجه شده است که به طور پراکنده از این کیسه ها استفاده میشود و به تازگی کیسه بلغاری خود را خریداری کرده است. و به سرعت به یکی از وسایل مورد علاقه او تبدیل شد.

در مقایسه با سایر وزنه ها، کیسه بلغاری می تواند گزینه ایمن تر، راحت تر و همه کاره تر برای انجام برخی تمرینات باشد.

توماس می‌گوید یکی از بزرگترین مزیت‌های این ابزار این است که راحت‌تر از ابزارهای وزنی سنتی است. توماس مراجعه کننده ای را توصیف می کند که هنگام اسکوات با هالتر، حتی در هنگام استفاده از پد هالتر، از درد بالای کمر شکایت داشت. وقتی او به کیف بلغاری روی آورد، «در واقع می‌توانست بدون درد زیاد اسکوات بزند».

دیسالوو می‌گوید: همچنین ابزار خوبی برای تمرین حرکات پویا در جهات مختلف، مانند جانبی (کنار به پهلو) و عرضی (مورب) است که انجام آن با هالتر، دمبل یا سایر ابزارهای وزن‌دار دشوار و یا ناایمن است. . او اضافه می‌کند که اگر ورزش‌های پویا انجام نمی‌دهید، انجام تمرینات با کیف بلغاری می‌تواند «یک راه عالی برای قرار دادن حرکات پویا در روال خود باشد». “این می تواند به شما کمک کند تا تحرک خود را کمی متفاوت تمرین دهید”.

این کیف همچنین برای حرکات چرخشی عالی است، مانند چرخش جانبی، که با دمبل، هالتر یا صفحه نمی توان به طور ایمن انجام داد. علاوه بر این، این یک راه عالی برای تمرین قدرت گرفتن است، به لطف دستگیره های دو طرف کیف که باید هنگام انجام حرکات مختلف محکم بگیرید. که قدرت گرفتن در برخی ورزش‌ها، مانند صخره‌ نوردی، جیو جیتسو و ژیمناستیک، بسیار مهم است.

یکی از محدودیت‌های کیف بلغاری این است که بر خلاف هالتر که می‌توانید به راحتی وزن را بر روی آن قرار دهید یا وزن آن را بردارید، وزن ثابت است که اگر هدف شما این است که بسیار قوی شوید – مثلاً می‌خواهید وزنه‌های واقعاً سنگینی بلند کنید – بهترین گزینه برای شما نیست، زیرا نمی‌توانید فراتر از سنگین‌ترین کیسه موجود پیشرفت کنید. اما اگر هدف شما بیشتر بهبود تناسب اندام عمومی است «شما می‌توانید با یک کیسه بلغاری تمرینات بسیار خوبی داشته باشید.

فواید استفاده از کیسه بلغاری

افزایش قدرت

ماهیت پویا کیسه بلغاری به این معنی است که برای ایجاد قدرت انفجاری و در عین حال توسعه استحکام کلی عالی است. این کیسه همچنین می تواند برای اضافه کردن وزن اضافی به تمرینات وزن بدن مانند اسکات و لانگز یا برای فشار دادن و کشیدن حرکات بلند کردن استفاده شود.

کاربر پسند

بر خلاف کتل بل، هالتر و دمبل که اگر یک تمرین نادرست انجام شود می تواند بسیار نابخشوده باشد. کیسه بلغاری از چرم ساخته شده و با ماسه پر شده است، بنابراین برای انجام تمرینات پیچیده و حرکات تند و تیز کاربر پسندتر است.

به راحتی قابل حمل است

کیسه بلغاری را می توان به راحتی در ماشین بسته بندی کرد و هر کجا که می روید با خود ببرید تا بتوانید در هر کجا و در هر زمان تمرین کنید!

بسیار همه کاره

شکل کیف برای چرخاندن در اطراف بدن بسیار مناسب است و دسته های متعدد به کیسه اجازه می دهد تا به روش های بی پایانی فشار داده شود، کشیده شود، حمل شود و پرتاب شود.

یک دستگیره قدرتمند بسازید

هیچ ابزار تمرینی به اندازه کیسه بلغاری دستیگیره هایی مناسبی ندارند.، دسته‌ها طوری طراحی شده‌اند که منقبض شوند و خم‌کننده‌های ساعد تمرینی باورنکردنی دارند که از لیز خوردن کیسه از میان انگشتان جلوگیری می‌کند.

استحکام هسته چرخشی را ایجاد می کند

از آنجایی که کیف به گونه‌ای طراحی شده است که تحت مقاومت در همه جهات چرخانده و بچرخد، برای ایجاد قدرت چرخشی در مرکز بدن شما باورنکردنی است زیرا عضلات مرکزی شما مجبور می‌شوند از طریق نیروهای چرخشی و ضد چرخشی درگیر شده و تثبیت شوند.

تمرین ویژه ورزشی

هر ورزشکاری که به یک پنجه قوی و شانه های مستحکم نیاز دارد، از تمرین با کیف بلغاری سود زیادی خواهد برد. این ورزش ها شامل موارد روبه رو میشود، اما محدود به این موارد نیست. راگبی، هنرهای رزمی، هاکی، کریکت، گلف، تنیس و بیس بال.

حرکت چند سطحی

کیسه را فشار دهید، بکشید، حمل کنید، پرتاب کنید، و به هر جهتی بچرخانید و هر سه سطح حرکت را به طور همزمان با تمریناتی که ماهیت بسیار کاربردی دارند و بسیاری از ورزش ها و همچنین فعالیت های روزانه کاربرد دارند را انجام دهید.

افزایش سوخت و ساز

کار کردن هر دو سیستم هوازی و بی هوازی همراه با تمرینات کامل بدن که ضربان قلب را افزایش می دهد، سطح تناسب اندام را بدون نیاز به انجام تمرینات قلبی خسته کننده افزایش می دهد.

در وزن ها و اندازه های مختلف موجود است

با وزنه‌هایی که از 5 کیلوگرم شروع می‌شوند و تا 35 کیلوگرم افزایش می‌یابند، برای همه یک وزن وجود دارد. کیف بلغاری یک ابزار حرفه ای است پس حتما آمادگی جسمانی خود را متناسب با وزن انتخابی آماده کنید و حرکات را به درستی انجام بدهید.

یک تمرین کارآمد در زمان

کیسه بلغاری یک تمرین چالش برانگیز است که به هر ماهیچه اصلی ضربه می زند و در عین حال ضربان قلب را به سرعت بالا می برد. یک تمرین 20 دقیقه ای به اندازه کافی برای ایجاد قدرت، استقامت و بهبود سلامت قلب و عروق شما چالش برانگیز است

چالش برانگیز اما سرگرم کننده

کیسه بلغاری سریعتر از هر ابزار تمرینی دیگری در بدن شما تحرک ایجاد می کند که باعث می شود تمرین بسیار چالش برانگیز و درعین حال سرگرم کننده باشد.

 

آدرس عکس شاخص : https://canary.contestimg.wish.com/api/webimage/5d3fcaa8e4b65d2adfe598e4-large.jpg?cache_buster=30a52f437d9265d481e60e9483dcde8b

 

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم